خانه پنت هاوس دار چیست؟

14 مرداد 1402
۰ دیدگاه

پنت هاوس به بالاترین واحد یک ساختمان یا برج گفته می‌شود که به دلیل ویوی متمایز و امکانات لوکس و ویژه‌ای که دارد، از سایر بخش‌های ساختمان مجزا است. امروزه به واحدهایی که از نظر امکانات رفاهی مجلل‌تر و متفاوت از دیگر واحدها هستند نیز پنت هوس خطاب می‌شود. خانه پنت هاوس دار نیز به این معنا است که خانه مجهز به واحدی جداگانه با امکانات ویژه و مجلل است که احتمالا زندگی در آن می‌تواند برای هر فردی جذاب باشد. اما اگر می‌خواهید بدانید که خانه پنت هاوس دار دقیق چیست و چه ویژگی‌هایی دارد، بهتر است در این مقاله با ما همراه باشید.

امروزه به واحدهایی که از نظر امکانات رفاهی مجلل‌تر و متفاوت از دیگر واحدها هستند نیز پنت هوس خطاب می‌شود.

پنت هاوس چيست و خصوصيات آن چه مي باشد؟ 

نام پنت هاوس را قبلا شنيده ايد،اما شايد ويژگي هاي يک پنت هاوس را به طور کامل ندانيد پنت هاوس Penthouse، به آخرين طبقه(يا يکي از آخرين طبقات)يک ساختمان بلند و مجلل گفته مي‌شود که به صورت اختصاصي و ويژه ساخته شده و از امکاناتي نظير ديد مناسب و تراس هاي بزرگ و روباز،برخوردار است. در واقع برج سازان، اوج هنر خود را در اين گونه آپارتمان ها، به رخ مي‌کشند. بديهي است که قيمت اين واحد هاي آپارتماني، گزاف بوده و گاه به حدي گران است که باور نکردني است.

البته اين اصل در تمام نقاط دنيا مشترک است و در تهران خودمان نيز، پنت هاوس هاي واقع در برج هاي شمال شهر، قيمت هاي عجيب و غريب دارند، تا جايي که از شمردن صفر هاي آن خسته می‌شويد. یکي ديگر از ويژگي هايي پنت هاوس ها اين است که بايد با ساير واحد ها و طبقات، متفاوت باشد و اين الزام، آن را خيلي لوکس تر و مدرن تر از ساير طبقات مي‌کند. که هر يک در جاي خود در نهايت زيبايي ساخته شده‌اند! مساحت پنت هاوس ها از ۲۰۰ متر بدون محاسبه تراس شروع مي‌شود تا بالاي ۱۰۰۰ متر و به فراخور مکان و منظره و وسعت ديد و لوازم و طراحي هاي خاص و غيره بستگي دارد.

 • گران ترين پنت هاوس:

گران ترين پنت هاوس در طبقه ۶۶ برجي در ايالت متحده است. هتل فورسيزن در شهر شيکاگو با چشم اندازي ۱۸۰درجه و مساحتي بالغ بر ۵۴۷۸ متر مربع، به جهت هاي شمال، شرق و جنوب اين شهر مشرف است. اما چشم انداز استثنايي اين پنت هاوس همراه با امکانات ويژه،آن را به گران ترين پنت هاوس در ايالات متحده تبديل کرده است.

خانه پنت هوس دار چیست؟

خانه پنت هوس دار به خانه‌هایی خطاب می‌شود که یک یا چند واحد آن به صورت تمایز و با امکانات منحصربه‌فرد طراحی شده‌اند. این ساختمان‌ها معمولا لوکس‌تر از ساختمان‌های معمولی هستند و به خاص‌ترین و متفاوت‌ترین و بزرگ‌ترین طبقه آن‌ها پنت هاوس گفته می‌شود. هر چند معنی واقعی پنت هاوس تنها به بالاترین واحد ساختمان که امکاناتی خاص دارد، خطاب می‌شود اما امروزه به هر طبقه‌ای از ساختمان که دارای ویژگی‌های متمایز و امکانات زیادی است، پنت هاوس می‌گویند.

امروزه بسیاری از مشاوران املاک به بالاترین واحد یک ساختمان یا برج پنت هاوس می‌گویند. در بسیاری از مواقع امکانات و ویژگی‌های این واحد هیچ تفاوتی با سایر واحدها ندارد. از طرف دیگر ممکن است این کلمه برای یک واحد متمایز در طبقات زیرین ساختمان نیز به کار برود. زمانی که یکی از طبقات ساختمان دارای تراس بزرگ‌تر، پنجره‌های بلندتر و امکانات خاص‌تری است، برخی افراد آن واحد را پنت هاوس خطاب می‌کنند.

خانه‌های پنت هاوس دار که در آن‌ها طبقاتی منحصربه‌فرد با امکان ویژه ساخته می‌شوند، معمولا ساختمان‌های بلند و مجهزی هستند که در همه طبقات زیبا و منحصربه‌فرد به نظر می‌رسند.

با تاریخچه پنت هوس آشنا شوید

ایده ساخت پنت هاوس برای اولین بار در سال ۱۹۲۰ میلادی در منهتن نیویورک مطرح شد. در آن زمان ساختمان‌های لوکس و آسمان‌خراش‌های بلندی در نیویورک ساخته شوند و جالب است بدانید که یکی از اولین پنت هاوس‌های دنیا متعلق به فردی به نام کوندی ناست (Condé Montrose Nast) بود. خانه این ناشر معروف آمریکایی به صورت دوبلکس بود و بسیار مجلل و خاص در بهترین نقطه شهر نیویورک ساخته شد.

معني پنت هاوس درلغت نامه دهخدا

يک آپارتمان لوکس و مجلل که در طبقه آخر يک برج ساخته مي‌شود و معمولا مساحت آن بیشتر از طبقات پايين است و در نتيجه داراي حياط مي‌باشد. يکي ديگر از ويژگي هاي پنت هاوس ها اين است که بايد با ساير واحد ها و طبقات، متفاوت باشد و اين الزام، آن را خيلي لوکس تر و مدرن تر از ساير طبقات مي‌کند امکاناتي که اين پنت هاوس ها دارند ذهن را تا چند روز دگير خود مي‌کند که امکاناتي از قبيل استخر روي بام، سونا، جکوزي، آسانسور اختصاصي حمل ماشين به داخل واحد، آسانسور نفربر اختصاصي، دستگيره ها و شيرآلات آب طلا، سيستم سرمايشي و گرمايشي از کف، مبدل برق از انرژي خورشيدي، آشپزخانه مبله، سيستم ضدحريق، سيستم صوتي، زمين ورزشي و باغچه است.

ویژگی‌های خانه پنت هوس دار

خانه‌های پنت هاوس دار که در آن‌ها طبقاتی منحصربه‌فرد با امکان ویژه ساخته می‌شوند، معمولا ساختمان‌های بلند و مجهزی هستند که در همه طبقات زیبا و منحصربه‌فرد به نظر می‌رسند. طبقات پنت هاوس این ساختمان‌ها معمولا امکانات ویژه‌ای نسبت به سایر واحدها دارند و ممکن است به سیستم‌های پیشرفته‌تری مجهز باشند. استفاده از لوازم فوق لوکس در کنار سخت افزارها و تکنولوژی‌های مدرن و متراژ بالا در این واحدها موجب می‌شود تا قیمت بسیار بالاتری نسبت به سایر طبقات و واحدها داشته باشند و البته این واحدها روی قیمت کلی ساختمان نیز تاثیر می‌گذارند. هر چند که هر پنت هاوسی ویژگی‌های متفاوتی دارد، اما برخی از ویژگی‌های این واحدهای لوکس در تمام دنیا مشترک است. در ادامه می‌توانید با برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های خانه‌های پنت هاوس دار آشنا شوید.

 • متراژ و مساحت بالای ساختمان
 • مجهز بودن به تکنولوژی‌های روز دنیا و لوازم خانگی مدرن و خاص
 • لوکس بودن ظاهر ساختمان
 • داشتن ویوی فوق‌العاده به فضای خارج از منزل
 • مجهز بودن به روف گاردن و فضای سبز شخصی در سقف ساختمان
 • مجهز بودن ورودی و مجزا و حریم خصوصی متفاوت نسبت به سایر واحدها
 • قرار گرفتن در بالاترین طبقه ساختمان (در اکثر مواقع)
 • مجهز بودن به آشپزخانه مدرن با لوازم پیشرفته و لوکس
 • آلودگی صوتی کم به دلیل به کار رفتن تجهیزات پیشرفته و قرار گرفتن در طبقات بالا
 • به کار بردن تجهیزات هوشمند در ساختمان (در اکثر مواقع)
 • دارای نور طبیعی مناسب و نورپردازی حرفه‌ای
 • بلند بودن سقف‌های ساختمان
 • مجهز بودن به پنجره‌های بزرگ
 • مجهز بودن به امکاناتی مثل سالن ورزشی، استخر، فشار سبز و باغ
 • آسانسور شخصی

زندگی در پنت هوس چه مزیت‌هایی دارد؟

شاید زندگی در یک پنت هوس بزرگ و زیبا آرزوی هر فردی باشد. یک ساختمان بزرگ، متمایز و فوق‌العاده زیبا که ظاهر جذاب و امکانات رفاهی لوکسی که در آن به کار رفته است می‌تواند وسوسه‌کننده باشد. اما زندگی در پنت هاوس چه مزیت‌هایی دارد؟

افراد ساکن خانه‌های پنت هاوس دار معمولا از امکانات ویژه‌ای در ساختمان خود بهره‌مند می‌شوند. مساحت خانه بسیار بزرگ است و فضای دلبازی دارد و درعین‌حال حریم خصوصی افراد نیز به خوبی با محیط بیرون حفظ می‌شود. در این خانه‌های چشم اندازه منظره بیرون از ساختمان بسیار جذاب به نظر می‌رسد. به طوری که می‌توانید ساعت‌ها در تراس منزلتان بنشینید و از تماشای شهر لذت ببرید. در اکثر مواقع پنت هاوس‌ها در بهترین مکان شهر ساخته می‌شوند و همین موضوع موجب می‌شود تا دسترسی مناسبی به هتل، رستوران‌ها و مراکز خرید داشته باشند.

نکته جالب این است که برخلاف این که پنت هاوس‌ها در شلوغ‌ترین و بهترین مکان شهر قرار دارند، اما آلودگی صوتی کمی دارند و این موضوع به دلیل به کار بردن تجهیزات منحصربه‌فرد و همچنین بالا بودن ساختمان ایجاد می‌شود.

در اکثر مواقع پنت هوس‌ها در بهترین مکان شهر ساخته می‌شوند و همین موضوع موجب می‌شود تا دسترسی مناسبی به هتل، رستوران‌ها و مراکز خرید داشته باشند.

معایب زندگی در خانه‌های پنت هاوس دار

شاید عجیب به نظر برسد اما ساختمان‌های پنت هاوس دار در کنار همه مزیت‌های جذابی که دارند، دارای عیب‌هایی نیز هستند. هر چند پنت هاوس‌های زیادی هستند که بدون ایراد و کوچک‌ترین مشکلی ساخته می‌شوند، اما به هر حال ممکن است برخی از این عیوب در این ساختمان‌ها وجود داشته باشند. در ادامه به مهم‌ترین معایب زندگی در پنت هاوس اشاره می‌شود.

 • مجهز نبودن پنت هوس به آسانسور شخصی
 • خراب شدن ایزوگام ساختمان ایجاد دردسر برای ساکنین پنت هاوس
 • جدا بودن واحد پنت هاوس نسبت به سایر واحدها که می‌تواند در طولانی مدت کسل‌کننده باشد.
 • گران‌قیمت بودن

سخن پایانی

خانه پنت هوس دار یکی از لوکس‌ترین انواع خانه‌هایی است که به دلیل امکانات رفاهی خاص و منحصربه‌فردی که دارد، نسبت به سایر ساختمان‌ها متمایز است. این ساختمان‌ها معمولا قیمت بالاتری نسبت به دیگر ساختمان‌ها دارند و واحدهای پنت هوس آن‌ها نیز قیمت بیشتری نسبت به سایر واحدها دارد. زندگی کردن در یک پنت هوس به دلیل امکانات فوق‌العاده، متراژ بالای واحد، تراس بزرگ، تجهیزات پیشرفته و برندهای معتبری که در ساختمان کار می‌شود، بسیار لذت‌بخش و راحت‌تر از سایر ساختمان‌ها خواهد بود.

پنت هاوس چیست؟

پنت هوس به بالاترین واحد یک ساختمان یا برج گفته می‌شود که به دلیل ویوی متمایز و امکانات لوکس و ویژه‌ای که دارد، از سایر بخش‌های ساختمان مجزا است. امروزه به واحدهایی که از نظر امکانات رفاهی مجلل‌تر و متفاوت از دیگر واحدها هستند نیز پنت هوس خطاب می‌شود.

هزینه خانه پنت هاوس چقدر است؟

بديهي است که قيمت اين واحد هاي آپارتماني، گزاف بوده و گاه به حدي گران است که باور نکردني است. البته اين اصل در تمام نقاط دنيا مشترک است و در تهران خودمان نيز، پنت هاوس هاي واقع در برج هاي شمال شهر، قيمت هاي عجيب و غريب دارند، تا جايي که از شمردن صفر هاي آن خسته می‌شويد.

زندگی در پنت هوس چه مزیت‌هایی دارد؟

افراد ساکن خانه‌های پنت هوس دار معمولا از امکانات ویژه‌ای در ساختمان خود بهره‌مند می‌شوند. مساحت خانه بسیار بزرگ است و فضای دلبازی دارد و درعین‌حال حریم خصوصی افراد نیز به خوبی با محیط بیرون حفظ می‌شود. در این خانه‌های چشم اندازه منظره بیرون از ساختمان بسیار جذاب به نظر می‌رسد. به طوری که می‌توانید ساعت‌ها در تراس منزلتان بنشینید و از تماشای شهر لذت ببرید. در اکثر مواقع پنت هوس‌ها در بهترین مکان شهر ساخته می‌شوند و همین موضوع موجب می‌شود تا دسترسی مناسبی به هتل، رستوران‌ها و مراکز خرید داشته باشند.

ارسال دیدگاه